Ş i i r l e r i m

GİRİŞ

       Nice şiirler, yazılar, nazımlar yazıldı, kitaplar basıldı. Sevgi, aşk, mutluluk, yaşam ve şu Hiç uğruna. Hepside bir ümit, gerçek üstüne yazdılar. Sevgiye, sevgiliye dilleriyle diyemediklerini, haykıramadıklarını kalemleriyle anlattılar. Bir yere ulaşmak için yazdılar ve ulaştılar da ....
        Gözyaşlarının damla damla aktığı kağıtlar üzerine, banklar üzerine sevgi ve aşk yazdıla, kazıdılar. Ağlamak istedikçe yazdılar. İçtiler kadeh kadeh, duman duman ....

        İşte biz de az mı ağladık içim içim? Sevgi ve aşk üzerine az mı gözyaşı döktük. Az yermi karaladık. Neden hep aşkı, sevgiden üstün gördük? Neden aşkın koruyucusu, esiri, tutsağı olduk? Hep ona koşmadık mı? Kısacası karanfiller seven, güller okşayan, seven bir kâlp değil miyiz?
        Eğer tutanağı olmayan sarmaşıklar gibi, budasız güller gibi gönül, sevgi, aşk, yürek verebiliyorsak şu dizelere.... Bu ben gibi siz sevenlerin sesi, iniltisi, soluğu ... Bu siz seven aşıkların sesi.

Faik YILDIZ

 

 

Sitemdeki şiirlerin T.C.Fikir yasaları gereğince, tarafımdan izin alınmaksızın kısmen veya tamamen çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz hiçbir şekilde kopya edilemez ve yayınlanamaz.

Faik YILDIZ