BİLGİSAYAR VE KADINLARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ

 • İkisi de erkekler için olmazsa olmazdır.
 • İkisi de alışkanlık yaratır....
 • İkisinin de durup dururken niye bozulduğunu anlamazsınız.
 • İkisini de ne kadar iyi kullanırsanız kullanın saç baş yoldurtan cinstendir.
 • İkisi de hassastır, sağı solu pek belli değildir.
 • İkisi de bozulduğunda dediğiniz hiçbir şeyi yapmazlar.
 • Verim almak için ikisine de nazik davranmak gerekir.
 • İkisinin de başkaları tarafından kurcalanması sevilmez.
 • İkisinin de bellekleri inanılmaz güçlüdür. Bu nedenle çok dikkat etmek gerekir.

DAHA DAHA ENTERESANLAR

 • Arizona'da plastik lastikli otomobil içinde sevişmek yasak.Kurala uymayan 50 $ para cezası ödüyor.
 • Guam'da bakirelerin evlenmesi yasak. Bunun için kızlar bekaretini para karşılığı bu işi yapan kişilere bozduruyor !
 • Gine'de evli kadını baştan çıkaran adamın el ve ayak parmaklarından biri kesiliyor. Kesilen parça kadına yediriliyor.
 • Colombia'da gelinin annesi gerdeğe giren çiftin yatağının kenarına oturarak ilk ilişkiye şahitlik ediyor.
 • Guyana'da banyoda seks yaparken yakalanan çiftler önce boyanıyor, sonra da bir eşeğin arkasına  bağlanarak gezdiriliyor !
 • Hindistan'da evlere gündeliğe gelen kadınlar, evdeki bekar gencin seksüel ihtiyaçlarını karşılıyor.
 • Liverpool'deki dükkanlar çocuklar vitrini seyrederken kadın vitrin mankenini soyamaz ya da giydiremez !
 • Amboyna adasında ürünün az placağı belirlenirse erkekler güneş batımında çıplak olarak tarlaya gidip masturbasyon yapıyormuş.
   
 1. Suudi Arabistan'da bir kadın kocasına kahve yapmazsa bu boşanma nedenidir.
 
 2. Bir köpekbalığı 100 milyon damla deniz suyu içindeki bir damla kanı hissedebilir.
 
 3. Bir fare bir deveye oranla daha uzun süre susuzluğa dayanabilir.
 
 4. insan midesi 2 haftada bir iç zarını yenilemek zorundadır aksi halde kendi kendini sindirir.
 
 5. i harfinin üzerindeki noktaya İngilizler "Dedikodu" derler.
 
 6. Bir bardak taze şampanyanın içine bir kuru üzüm atarsanız üzüm asansör gibi bardağın altından üstüne üstünden altına sürekli dolaşır.
 
 7. Eğer ağzımıza attığımız bir şeye tükürüğümüz değmese onun tadını anlayamayız.
 
 8. Erkek Peygamber Devesi dişinin kokusunu 7 mil öteden duyabilir.
 
 9. George Washington evinin bahçesinde marijuana yetiştirirdi.
 
 10. Zürafa kulağını 53 santim uzunluğundaki dili ile temizler.
 
 11. Lübnan'da dişi bir hayvanla cinsel ilişkiye girmek serbesttir ama erkek hayvanla yasaktır.
 
 12. Mc Donalds'ın karının % 40'ı çocuk menüsü satışından gelir.
 
 13. Her insanın dilinin izi de parmak izi gibi farklıdır.
 
 14. Tarihi film Ben Hur'da çekim ekibinin fark etmediği kırmızı bir otomobil görünür.
 
 15. Einstein 9 yaşına kadar düzgün konuşamamıştır. Ailesi onun özürlü olduğunu düşünmüştür.
 
 16. Her gün doğan çocukların ortalama 12'si yanlış anne babaya verilmektedir.
 
 17. Kağıt para sanıldığı gibi kağıttan değil pamuktan yapılır.1950'den önce kenevir, ağaç kabuğu ve marijuana yaprağı kullanılarak yapılırdı.
 
 18. Çikolatanın köpekleri öldürdüğü doğrudur. Onların kalbine ve sinir sistemine zarar verir. Yarım kilo kadar çikolata küçük bir köpeği öldürebilir.
 
 19. Birçok ruj çeşidi balık pulu içerir.
 
 20. Katil balinalar köpek balıklarının midesine alttan torpil gibi vurarak onları öldürür.
 
 21. Donald Duck çizgi filmleri Finlandiya'da yasaklanmıştır. Nedeni kahramanların don giymemesidir.
 
 22. Ketçap 1830'lu yıllarda ilaç olarak satılırdı.

 
Bu ölümler çok enteresan

Hiç kimse ne zaman nerede öleceğini bilmiyor. Bazı insanlar doğal yollarla hayatını kaybederken bazıları da çeşitli kazalar veya cinayetlerle yaşamını yitiriyor. Her ülkenin güvenlik birimleri her yıl pek çok ölümü soruşturuyor. FBI da bunlardan bir tanesi. FBI her yıl en az 36 bin şüpheli ölümü araştırdığını açıklamış. Elbette bu konudan da enteresan bilgiler çıkarmayı başaran Amerikalılar, FBI dosyaları arasında en ilginç on ölüm sebebini yayınlamış. Okuyunca benim pek ilgimi çekti. Bakın bakalım size de ilginç gelecek mi?

1 numara. Newbroughton’dan toprağı bol olsun Debby Milss 99 yaşındaymış ve de çok büyük bir hata edip yoldan karşıya geçmeye kalkışmış. Elbette yanında kızı da varmış. Yolu tam yarılamıştılar ki Debby Mills’a bir kamyonet çarpmış kadıncağız oracıkta ölüvermiş. Bu ölümün enteresan yanı kamyonetin Debby Mills’ın doğum günü pastasını taşıyor olmasıymış.

2 numara. Peter Stone, 8 yaşındaki kızı tarafından öldürüldüğünde 42 yaşındaymış. Bu elim olay meydana gelmeden az önce Peter Stone ceza olarak akşam yemeğini yemesini yasaklayarak küçük kızını odasına göndermiş. Küçük Samantha eğer kendisi yemek yiyemeyecekse başka kimsenin yemek yememesi gerektiğine karar vermiş ve de diğerleri yemek telaşındayken babasının kahvesine 72 adet fare zehiri tableti karıştırmış. Kahvesinden bir lokma alır almaz Peter Stona hayatını kaybedivermiş. Yargıç Samantha’nın ne yaptığını tam olarak anlayacak yaşta olmadığına karar vermiş ve de cezayı ertelemiş. Ancak bu olaydan tam bir ay sonra Samantha bu kez annesine kızmış ve de onu da zehirlemeye kalkmış. Ancak bu kez yakayı ele vermiş.

3 numara. David Danil kız arkadaşından ayrılmaya karar vermiş. Bu kararını kıza söyledikten birkaç saniye sonra hayatını kaybetmiş. O zamanlar zavallı David Danil sadece 17 yaşındaymış. David Danil’i sevgilisi çifte ile vurmuş. Silahı Charla’ya yani asabi sevgiliye, bu buluşma gerçekleşmeden hemen önce babası, “belki lazım olur” diyerek vermiş.

4 numara. Javier Halos, sekiz yıldır kirasını ödemediği gerekçesiyle öldürüldüğünde 27 yaşındaymış. Ev sahibi Kirk Weston, kiracısının çok uzun süredir kirayı ödemediğini fark ettiği anda kurbanın kafasına klozetle vurarak hayatına son vermiş.

5 numara. Megan Fry, 14 eyalet polisi tarafından kalbura çevrildiğinde 44 yaşındaymış. Eyalet polisi gerçek mermilerle eğitim yapıyormuş. Polislerin yavaşça yoldan aşağıya doğru pür dikkat indiklerini gören Megan Fry aniden önlerine atlamış ve de onları korkutmak için “Bööö” diye bağırmış. Polisler kendilerine söylenen hedefin Megan Fry olduğunu düşünmüşler ve de başlamışlar ateş etmeye. Küçük bir şaka yapmak isteyen Megan Fry’a 67 el ateş edilmiş bunlardan 40 tanesi vücuduna isabet etmiş. Polislerden bir tanesi konuyla ilgili raporunda, “Megan Fry gerçek bir hedef gibi duruyordu” diye yazmayı ihmal etmemiş.

6 numara. Julia Smith, erkek kardeşi Michael tarafından öldürüldüğünde sadece 20 yaşındaymış. Michael’in bunu yapma sebebiyse Julia Smith’in telefonda çok uzun konuşmasıymış. Michael zavallı kızcağızı önce telefonun kordonuyla bir güzel boğmuş sonra da kırık anteni birkaç kez cesedin değişik yerine sokmuş çıkarmış.

7 numara. Helena Simms, ünlü Amerikalı nükleer bilim uzmanı Harold Simms ile evliymiş. Helena Simms komşuyla kocasını aldatınca, aldatılan koca bu duruma çok içerlemiş. Hemen uzmanlığına uygun bir cinayet yöntemi belirlemiş ve de kadıncağızın rimelinin içine biraz suyla karıştırdığı uranyum parçacıklarını eklemiş. Son derece radyoaktif olan uranyum Helena Simms’in radyasyandon dolayı zehirlenerek ölmesine neden olmuş. Tabi bu ölüm hemen öyle bir günde gerçekleşmemiş. Üç ay boyunca sürdüğü rimelden zehirlenen Helena Simms’in bu süre içinde saçları tamamen dökülmüş, derisinde dökülmeler olmuş, körleşmiş, dayanılmaz mide bulantıları yaşamış hatta kulak memesi düşmüş ancak kadıncağızın aklına doktora gidip bir check-up yaptırmak gelmemiş.

8 numara. Askeri çavuş John Joe Winter eşi Trinity ile iki kez evlenmiş. İkinci denemede nasıl bir delirme hali geldiyse John Joe Winter eşinin otomobilini C4 tipi patlayıcı ile doldurmuş. Kadıncağızın kullandığı Ford Taurus’ta tam 750 kg patlayıcı varmış. Bu kadar patlayıcı bir gökdeleni havaya uçurmaya kafiymiş. Otomobil patladığında sesi 14 kilometre uzaktan duyulmuş, yolun orta yerinde 55 metre derinlikte bir krater açılmış, yolun 500 metresi yok olmuş, kadıncağızdan ve de otomobilden en küçücük bir parça bile kalmamış.

9 numara. Patty Winter güneşli bir Pazar sabahı komşusu tarafından öldürüldüğünde 35 yaşındaymış. Talihsiz kadıncağızın komşusu Flat Hami, evinin yan bahçesinde bir F4 phantom jetinin motorunu bulunduruyormuş ve de onu ara sıra çalıştırıyormuş. Gürültüden bıkan ve yangın çıkmasından korkan Patty Winter sık sık şerife şikayette bulunuyormuş. Sonunda şerif harekete geçmiş ve de Flat Hami’ye bir yazı göndererek bu motoru derhal oradan kaldırması gerektiğini belirtmiş. Flat Hami bu yazıyı aldıktan sonra çok sinirlenmiş ama sinirlenmemiş numarası yapmış ve de kadıncağızı evine çay içmeye, durumu tatlıya bağlamaya çağırmış. Kadın çağrıyı kabul etmiş. Patty Winter komşusuna doğru giderken Flat Hami motoru çalıştırmış ancak çalıştırmadan önce motorun duruş açısını değiştirmeyi ihmal etmemiş. Motordan çıkan ısı 5 bin dereceye ulaşıyormuş ve de hedef elbette ki Patty Winter’mış. Kadıncağız anında kül olmuş.

10 numara. Michael Lewis, gay erkek arkadaşına çok sinirlenmiş ve de onu öldürmek için izlediği bir filmden ilham almış. Önce arkadaşı Tony Berry’yi ilaçla sersemletmiş. Sonra onu bir güzel soymuş. Önüne ve arkasına ipler yardımıyla kocaman levhalar asmış. Bu levhalardan birinin üzerine “Bütün Zencilere Ölüm”, diğerine de “Tanrı Klu Klux Klan’ı Sever” yazmış. Sonra da kurbanını almış Harlem’e götürmüş, orada bir sokağın ortasına bırakmış. İki dakika sonra Tony Berry hayatta değilmiş.

 
 
 • Enteresan ama gerçek...

  ODTÜ Felsefe öğrencilerini en çok zorlayan hocalardan biri yıllık olan dersinin final sınavında sınıfa gelmiş ve sınav sorusu olarak tahtaya, "Why?" (Neden?) yazmış. Öğrenciler ilk önce ne yazacaklarını şaşırmışlar, sonra herkes birşeyler yazmaya başlamış.Yalnız bir öğrenci, sınavın ilk dakikasında kağıdını teslim etmiş. Öğrencinin cevabı da soru gibi kısaymış: "Why not?" (Neden olmasın ki?) Bu öğrenci sınavdan "100" almış.

  *****

  Aynı hoca başka bir sınavda "risk nedir?" diye soruyor. Yine bir öğrenci sınavın ilk 10 saniyesinde teslim ediyor kağıdını. Kağıdın üst kısmında sadece isim-soyadı yazıyor, gerisi ise bomboş beyaz yaprak. En altta ise "İşte risk budur" diye yazıyor. Ve sonuçta da sınıftaki en yüksek notu alıyor.

  *****

  Hocanın bir sonraki sınavında yine "Risk nedir?" sorusuyla karşılaşan öğrencimiz tekrar boş kağıt verince bu sefer 0 alıyor. Tabii koşa koşa hocaya gidip sebebini soruyor. İşte cevap: "Aynı şartlar altında, aynı riski iki kere almak aptallıktır!"

  *****

  Hocamız bir başka sınavda derse giriyor ve tek soru soruyor: "Atatürk ne yaptı?". Bütün öğrenciler harıl harıl yazmaya başlıyor, kağıtları dolduruyorlar. Sınav sonucunda herkes ortalama notlar alıyor. Bir öğrenci ise 100 alıyor. Bu öğrencinin cevap kağıdında şu yazıyor: "Ne yapmadı ki!"

  *****

  Bu tür öğrenciler ve değerlendirmeler Hukuk Fakültelerinde yok mu? Elbette var. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Hocanın biri sınavda, o günlerde devam etmekte olan bir davanın detaylarını vermiş ve sonucun ne olacağını sormuş. Tabii, bütün öğrenciler ha babam, de babam, sayfalarca yazmaya başlamışlar. Ama bir öğrenci kağıdını sınavın ilk dakikasında vermiş. Ve buna rağmen 100 almış. Öğrencinin yanıtı tek cümleymiş: "Devam eden dava hakkında yorum yapılamaz."

  *****

  Bir efsane de tıpçılardan: Olay bir tıp fakültesinin anatomi dersinde geçiyor. Okulun en iyi hocası, anatomi dersine ilk kez giren öğrencilerine; "Tıpta iki önemli şey vardır" demiş, "İlki, hiç bi şeyden iğrenmeyeceksiniz!"Bunu söyledikten sonra işaret parmağını önündeki kadavranın makatına sokmuş, şööyle bir karıştırıp çıkarttığı parmağını hop diye ağzına sokmuş ve emmiş. Ardından öğrencilerden de aynısını yapmalarını istemiş. Genç tıp öğrencileri, kızara bozara aynı şeyi teker teker yapmışlar. Bunun üzerine Hoca öğrencilerine dönüp; "İkinci önemli şey ise çok dikkatli olmaktır" demiş ve eklemiş, "Mesela ben demin hastanın makatına işaret parmağımı soktum ama orta parmağımı emdim!"...

  *****

  Bir kız yurdunda kalan kızlar, artık temizlik görevlisine olan kıllıklarından mıdır yoksa nerden çıktığı belli olmayan bir yurt eleneğinden midir, her sabah dudaklarına ruj sürdükten sonra aynaya öperek iz bırakıyorlarmış. Yurt müdürü ne yaptı ettiyse bu alışkanlığı ortadan kaldıramamış. Diğer yandan temizlik görevlileri de iyiden baş kaldırmaya başlamışlar. Sonunda müdürün aklına parlak bir fikir gelmiş. Hemen bir duyuru yapıp, kızları toplantıya çağırmış. Neyse toplanmış bunlar. Müdür "Buyrun tuvalete" demiş. Hep birlikte, temizlik görevlisinin beklediği umumi tuvalete girmişler. Aynalarda sabahki ruj izleri hala duruyormuş.  Müdür "Arkadaşlar" demiş, "Bazılarınız dudaklarına ruj sürdükten sonra aynaları öperek çıkması güç izler bırakıyor. Temizlik görevlilerimiz bunları temizlerken zorlanıyor. Sizleri görevlimizin bu temizliği yaparken ne kadar zorlandığını bizzat görmeniz için topladım. Bakın ve görün". Sonra görevliye bir işaret çakmış. Bizimki gayet sakin bir şekilde tuvalet fırçasını almış, klozetteki suya daldırmış ve aynayı temizlemiş. O günden sonra bir daha o yurtta tuvaletlerde dudak izine rastlanmamış.

 
 •    Devam Edecek.....